Image

Promocja książki Urszuli Bożałkińskiej - On, ona i wojna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 listopada o godz. 17.00 na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej (atrium) odbyła się promocja książki Urszuli Bożałkińskiej „Ona,On i Wojna”. Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na rzecz Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Dlaczego powstała ta książka? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zwyczajnie musiała powstać. Na początku były wspomnienia o bliskich, wojennych uczuciach, darowane Urszuli Bożałkińskiej przez całe lata przez jej koleżanki, prawniczki. A potem dołączyli inni w tym organizatorki Kongresu Kobiet Podbeskidzia. I tak wędrowały w świat do bliższych i dalszych krewnych, niezwykłe opowiadania o zwykłych ludziach, o ich bohaterstwie i poświęceniu, o walce o godność i przetrwanie, o marzeniu niezwykłym w tym czasie, marzeniu o wolnej Polsce. Nie możemy o tych ludziach zapomnieć. I to jest książka dla nas wszystkich, książka o potrzebie pamięci, zwłaszcza dzisiaj, bo jak powiedziała bohaterka jednego z opowiadań, wolność nie jest nam dana raz na zawsze, musimy ciągle o nią walczyć. Dlatego na instalacji poetyckiej Anny Godlewskiej, która znalazła się na okładce książki ” Ona,On i wojna” są oni- ona i on ze złamanymi przez wojnę skrzydłami, które splatają się w znak Polski Walczącej, a książka jako dar serc wielu współautorów opowiadań ma charakter charytatywny. Nie mogło być przecież inaczej, gdy wybieraliśmy cel charytatywny VIII Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, środowiska prawniczego, kulturalnego,biznesowego, sympatyków Kongresu Kobiet Podbeskidzia oraz wielbicieli dobrych książek. Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na cel charytatywny tegorocznego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, czyli Salwatoriańskie Stowarzyszenia Hospicyjne.

Wydarzenie rozpoczął nietypowy,intrygujący i piękny koncert na kryształowych misach w wykonaniu Aliny Danielewicz. Następnie prowadząca uroczystość Posłanka Mirosława Nykiel przywitała zaproszonych gości, współautorów opowiadań, sponsorów wydania książki oraz wszystkich uczestników promocji. W dalszej części miała miejsce niezwykle wciągająca dla słuchaczy rozmowa promocyjna książki pomiędzy Katarzyną Ruchałą a autorką Urszulą Bożałkińską. Na koniec zaprezentowano wszystkich współautorów opowiadań zamieszczonych w książce, a byli nimi: notariusz Agnieszka Kaczmarczyk, adwokat Barbara Krzesak, radca prawny Dobrochna Makulec, radca prawny Ewa Radwan, sędzia w stanie spoczynku Anna Rostkowska, sędzia w stanie spoczynku śp. Ewa Sokołowska, adwokat Aleksandra Sowińska, adwokat Maria Woleńska, profesor Jan Woleński, Bronisława Bożałkińska, Zofia Bucała, Maria Budzyńska, Krystyna Brzezicka, Andrzej Gaździcki, Iwona Gierula, Anna Godlewska, Ryszard Gradowski, Jacek Kachel, Irena Kuczyńska, Anna Latasz, Jacek Latasz, Włodzimierz Leś, Elizabeth Lovell, Bruce Lovell, Maria Micorek, Urszula Pruś, śp. Tadeusz Pruś, Danuta Szubowa, Anna Wojciechowska – Trombska, Dorota Wiewióra, Beata Znamirowska – Soczawa.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom VIII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia oraz wydania książki: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Sage, Szcześniak Pojazdy Specjalne, Gmina Jaworze, Aqua, Technika II,Jantar, Infonetprojekt, Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział W Katowicach, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Teresa Dziemińska, Elbis sp. z o.o., Anna Godlewska, Agnieszka Kaczmarczyk, Anna Korczowska, Marbet sp. z o.o., Materassi Jarosław Marszałek, N.Z.O.Z „Zdrowie”” S.C. Stanisław Ptak, Agnieszka Nowińska, Aniela Ptak, „Maga” Krystyna Brzezicka, Piotr Wisła.

Po spotkaniu promocyjnym zebrani goście mieli możliwość zakupienia książki i uzyskania podpisu autorki z dedykacją. Serdecznie polecamy zakup i lekturę tej wspaniałej pozycji, pamiętając, że została ona wydana w szczytnym celu.

kongres_logo_sm.jpg
© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search