Image

Konferencja prasowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 05.09 br na Zamku Książąt Sułkowskich w Bielsku- Białej odbyła się konferencja prasowa dotycząca wrześniowych wydarzeń w ramach VIII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Podczas konferencji wspomniano, także o wydarzeniach minionych poświęconych znanej i utalentowanej bielszczance, diwie operowej Selmie Kurz – organizatorem było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska, na czele z Przewodniczącą Dorotą Wiewiórą. Kolejne event„ Beauty Tyszkiewicz – zdrowie i uroda zaklęte w ziołach” odbył się w czerwcu i był organizowany już po raz czwarty przez Bielską Wyższą Szkołę im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej.

Przed nami kolejne wydarzenia poświęcone kobiecie na przestrzeni lat.

17 września czeka na nas Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna, które zaprasza na spotkanie „Być kobietą to nie taka prosta rzecz…” w My Honey Home Decoration & Design. O metamorfozie w wizerunku kobiety opowie bielska bizneswoman Beata Hańderek. Firma Zorius opowie, jak zmieniała się księgowość na przestrzeni lat, a ostatnia prelegentka Dorota Papież zaprezentuje w jaki sposób zmieniała się moda na przestrzeni 100-lecia. Uwieńczeniem spotkania będzie występ zespołu niespodzianki, oczywiście na uczestników czeka atrakcja w postaci słodkiego poczęstunku.

Wydarzenia towarzyszące Kongresowi zamknie „Kobiecość na wiele sposobów” organizowana w Studio Figura Bielsko-Biała. Będzie możliwość zapoznania się z Ambasadorkami Studia Figura, posłuchania wykładu ginekologa o zmieniającym się ciele kobiety po ciąży. Będzie też możliwość licytacji obrazu bielskiej artystki Magdalena Kapela, z której dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację 11 letniego Wojtka, który wygrał walkę z guzem mózgu.

Kongres zakończy niesamowita Gala, która odbędzie się 29.09 o godz. 17:00 na Zamku Książąt Sułkowskich, organizowana przez Stowarzyszenie „Teatr Inspiracji”. W tym roku specjalnie dla Państwa został przygotowany Spektakl przez w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego na podstawie tekstu Pawła Sablika „Przyszłość Wasza w ręku Waszym” poświęcony uzyskaniu praw wyborczych przez Polki. Przedstawienie przeniesie nas w wydarzenia poprzedzające rok 1918 i pokaże, jak kobiety walczyły o swoje prawa, które w ostateczności wyegzekwowały.

Tegoroczny cel charytatywny to książka, Zdecydowaliśmy się na wydanie książki autorstwa jednej z organizatorek Kongresu, Urszuli Bożałkińskiej, pt. „Ona, on i wojna. Objęliśmy też patronat główny nad wydaniem książki, której wydawcą zostało Towarzystwo Przyjaciół Bielska- Białej i Podbeskidzia. Beneficjentem naszej akcji zostało, po raz drugi, Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, które stworzyło przyjazny, ciepły dom, dom ostatni dla bardzo ciężko chorych ludzi, o których potrzeby nikt się nie upomina.

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search