Image

Zawieszka nadziei dla małej Tusi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10-letnia Tusia jest dziewczynką niepełnosprawną cierpiącą na FAS. Jej życie od pierwszego oddechu było trudne, gdyż urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc. Z oddziału OJOM trafiła bezpośrednio do placówki, gdzie spędziła najważniejsze w swoim rozwoju 2.5 roku, nie zaznając ani matczynej miłości ani poczucia bezpieczeństwa. Od 2008 roku wychowuje się w wielodzietnej rodzinie zastępczej, która dała dziewczynce szanse na normalny, kochający, bezpieczny dom i jest jej jedyną rodziną. Mimo to każdy dzień jest dla Anastazji dużym wyzwaniem, ale dziewczynka nie traci pogody ducha i walczy o siebie i swoją przyszłość.

Ponad dwa lata temu Anastazja opanowała biegle umiejętność czytania i jej nierozłączną przyjaciółką stała się książka. Od roku jest wolontariuszką w Fundacji „Zwierzęca Arkadia”. Dziś jej celem jest karta pływacka i zawody pływackie, dlatego dwa popołudnia w tygodniu Anastazja spędza nie na czytaniu, a na pływalni, gdzie dzielnie trenuje pod okiem dwukrotnej mistrzyni świata w freedivingu pani Magdaleny Solich. W przyszłości marzy o samodzielnej jeździe konnej. Pasje Anastazji są fantastyczną rehabilitacją i stymulacją CUN, co umożliwia jej prawidłowy rozwój psychospołeczny.

Jeżeli zainteresowała Was historia naszej Anastazji nie przechodźcie koło niej obojętnie. Mała pływaczka liczy na Wasze wsparcie, które pomogłyby jej dalej i z jeszcze większą radością trenować ukochane pływanie oraz rozwijać inne pasje. Tusia od 2008 roku wychowuje się w wielodzietnej rodzinie zastępczej, która dała dziewczynce szanse na normalny, kochający, bezpieczny dom i jest jej jedyna rodziną.

kongres_logo_sm.jpg
© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search