Image

Żydowska kobieta w tradycji i wbrew tradycji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 28.09.2016 r w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej przy ulicy 3 Maja 7 w godz. 18-20 odbędzie się spotkanie, które między innymi udzieli odpowiedzi na pytanie czy kobieta może być Rabinem? Żydowska kobieta w tradycji i wbrew tradycji Od biblijnej Ewy do feminizmu. Wykład poprowadzi Bela Szwarcman-Czarnota.

Bella Szwarcman-Czarnota ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i Studia Podyplomowe dla Tłumaczy. Pracowała w Państwowym Wydawnictwie Naukowym, Żydowskim Instytucie Historycznym, a obecnie jest redaktorką żydowskiego dwumiesięcznika „Midrasz”. Przetłumaczyła ponad trzydzieści książek z francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Opublikowała książki: Mocą przepasały swe biodra. Portrety kobiet żydowskich, Znalazłam wczorajszy dzień, Cenniejsze niż perły, Księga kobiet – kobiety Księgi. Komentarze do Tory i ostatnio (wraz z córką Różą Ziątek-Czarnotą) W poszukiwaniu złotego jabłka. Lider buch – śpiewnik rodzinny. Od ponad dziesięciu lat prowadzi wykłady poświęcone kobietom żydowskim, przede wszystkim biblijnym.

DODATKOWO 

  • Prezentacja multimedialna świąt żydowskich i potraw z nimi związanych prowadząca
  • Dorota Wiewióra Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej
  • Tajemnice produkcji alkoholi koszernych oraz ich degustacja prowadzący
  • Dyrektor Wytwórni Wódek Gatunkowych Nisskosher p. Jarosław Faruga
  • Zwiedzenie sali modlitw
  • prowadzący dr. Jacek Proszyk

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną powierzchnię siedziby obowiązuje rejestracja w dniu 16.09.2016 w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 608 526 689.

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search