Image

Wsparcie dla Hospicjum im. Św. Jana Pawła

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Organizatorki Regionalnych Kongresów Kobiet Podbeskidzia dla uczczenia X Kongresu przypadającego w 2020 roku zdecydowały się wydać charytatywną książkę autorstwa Urszuli Bożałkińskiej pt. „Miłość na ławie oskarżonych, czyli trzy losu boginie”. Wydawcą książki będzie Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, a zdjęcia instalacji poetyckich, których autorką będzie znana artystka, metaloplastyk Anna Godlewska, sprawią, że książka uzyska również wartość artystyczną, gdy autorem wydania graficznego będzie jednocześnie bielski, uznany grafik Piotr Wisła.

Książka składać się będzie z dwóch części. Część pierwsza „Gniazd zakładania” to kontynuacja opowiadań o powojennych, powikłanych losach Polaków, zwłaszcza Bielszczan, których współautorkami będą również organizatorki Kongresów Kobiet Podbeskidzia. Część druga „Miłość na ławie oskarżonych”, to opowiadania z „sądem w tle”, o różnych obliczach miłości w czasach, które nie należały do najłatwiejszych.

Po raz trzeci chcemy działać wyłącznie charytatywnie, wspomagając finansowo Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, placówkę, której dokonania na rzecz godnego, ostatniego domu dla osób z najcięższymi przypadkami chorób onkologicznych, godne są wsparcia.

Mimo charytatywnego zaangażowania ze strony osób działających twórczo, na wydanie książki potrzebne są środki finansowe, które można przekazać na konto:

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia
Ul. Krasińskiego 5a
43-300 Bielsko-Biała 
Nr konta: 11 2030 0045 1110 0000 0238 6980 z dopiskiem: wydanie charytatywnej książki „Miłość na ławie oskarżonych”

Za każde wsparcie bardzo dziękujemy i pamiętajmy, że  „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

logo_sm.png
© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search