Image

Gala finałowa - Czas na kobiety - bo jak nie my to kto?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30.09.2017 GALA FINAŁOWA godzina 16.30 – "CZAS NA KOBIETY - BO JAK NIE MY TO KTO?” –  w Bielskim Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27.

Gwiazdą wieczoru będzie wokalistka Maria Sadowska.

Podczas Gali zobaczymy także: wernisaż wystawy Anny Godlewskiej „Kobieta w pelerynie”.
Anna Godlewska – artystka pracuje z metalem: miedzią i aluminium. Zaletą jej prac jest unikatowe zestawienie bogato zdobionego i patynowanego metalu z lekkim, lapidarnym szkicem. Prace tego typu można włączyć do jednego z ciekawszych zjawisk w sztuce współczesnej – „malarstwa materii”, które polega na wprowadzaniu do obrazu materiałów obcych tradycyjnemu warsztatowi malarskiemu. Prezentowane na wystawie prace pochodzą z najnowszej kolekcji : I BÓG STWORZYŁ WOJOWNICZKĘ. Bohaterkami cyklu są kobiety z różnych okresów literackich i różnych kultur, które są bezcenne dla historii i często też zmieniały jej bieg. Kobiet walecznych, dumnych i ambitnych, a przy tym kobiecych, kruchych i delikatnych.

Podczas gali finałowej będzie można nabyć pierwsze egzemplarze unikalnego kalendarza, będącego owocem akcji charytatywnej VII Kongresu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Stowarzyszenie działa na zasadach pełnego wolontariatu i wszystkie osoby będące w Zarządzie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas na pracę w nim.

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search