Image

Tradycje kulinarne i nowoczesne trendy w żywieniu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycje kulinarne i nowoczesne trendy w żywieniu - 16 września 2015r. w restauracji Orchidea w Żywcu.

Edukacyjne Warsztaty Rodzinne „Tradycje kulinarne i nowoczesne trendy w żywieniu”

W czasach gdy wiele bezwartościowych odżywczo produktów kusi nas kolorem, aromatem i smakiem, warto jednak zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe naszych dzieci, zachęcać je do polubienia naturalnych produktów i przyzwyczajać do utrzymywania zdrowej diety przez całe życie. Zapraszamy na Edukacyjne Warsztaty Rodzinne „Tradycje kulinarne i nowoczesne trendy w żywieniu”, podczas których dzieci w towarzystwie rodziców samodzielnie spróbują ulepić pyszne pierożki oraz dowiedzą się jak wypiekać zdrowe pieczywo tradycyjnymi metodami. Te absorbujące zajęcia dla dzieci połączymy z edukacją poznawczą, nauką nauką historii, etnografii i języka angielskiego.

Na najmłodszych gości czeka mnóstwo atrakcji edukacyjnych i dobra zabawa w towarzystwie animatorów. Towarzyszących dzieciom rodziców i opiekunów oraz pozostałych gości zachęcamy także do bliższego zapoznania się z działaniami i inicjatywami, jakie realizuje od 5 lat Kongres Kobiet Podbeskidzia pod patronatem Posłanki Mirosławy Nykiel. Zapraszamy również do wysłuchania krótkich prezentacji tematycznych przygotowanych przez Organizatorów. Dla wszystkich uczestników warsztatów słodki poczęstunek, a dla najmłodszych – dyplomy i upominki!

Ramowy program imprezy:

  • godz. 16.30 – 17.15 Wprowadzenie do tematu imprezy Dzieci zapraszamy na gry i zabawy z animatorami oraz malowanie twarzy do Sali Zabaw Restauracji ORCHIDEA w Żywcu. Rodziców, Opiekunów i pozostałych Gości zapraszamy w tym czasie na krótkie prezentacje do Sali Konferencyjnej Restauracji ORCHIDEA w Żywcu.
  • Przywitanie gości: patronka Kongresu Kobiet Podbeskidzia posłanka Mirosława Nykiel oraz Ewa Sakowska, prezeska stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Lokalna
  • Prezentacja krótkiego filmu o 5-letniej działalności Kongresu Kobiet Podbeskidzia
  • Prezentacje tematyczne dotyczące tradycji kulinarnych i nowoczesnych trendów w żywieniu rodzin: Daniel Jakubiec, szef kuchni Restauracji ORCHIDEA w Żywcu opowie o zasadach komponowania atrakcyjnego menu dla dzieci, uwzględniającego zarówno walory smakowe i estetyczne, jak również zasady zdrowego żywienia. Sylwia Krębuszewska-Kozieł reprezentująca Piekarnię Cukiernię i Lodziarnię Gałuszka przedstawi własne autorskie pomysły na propagowanie zdrowego żywienia dzieci i całych rodzin, z jednoczesnym zachęcaniem do uprawiania sportu i aktywnego, pełnego pasji trybu życia. Zuzanna Bodek opowie o innowacyjnych metodach edukacyjnych, jakie stosuje w swoim przedszkolu AKUKU w Węgierskiej Górce, takich jak „Klucz do uczenia się” L. Wygotskiego oraz „Dar Zabawy” w opraciu o pedagogikę F. Froebla, które z powodzeniem mogą być także przydatne rodzicom pragnącym wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki dotyczące żywienia czy sposobu spędzania czasu wolnego. Maria Łątka, reprezentująca Szkołę Językową THE SIMPLE S.C. w Żywcu przedstawi autorskie metody uczenia dzieci języka obcego przy włączeniu możliwości aktywnego poznawania otaczającego je świata i odnoszenia zdobytych umiejętności językowych do sytuacji dnia codziennego np. rozwijania umiejętności kulinarnych.
  • godz. 17.15 – 19.00 Pokazowe edukacyjne warsztaty rodzinne w czterech grupach tematycznych Restauracja ORCHIDEA w Żywcu
  • warsztaty lepienia pierogów w restauracyjnej kuchni Piekarnia Cukiernię i Lodziarnia Gałuszka w Żywcu
  • warsztaty wypieku kajzerek cesarskich Przedszkole AKUKU w Węgierskiej Górce
  • gry i zabawy edukacyjne z empirycznym poznawaniem świata Szkoła Językowa THE SIMPLE S.C. w Żywcu
  • zajęcia językowe o tematyce kulinarnej Każde dziecko w czasie trwania warsztatów będzie mogło wziąć udział we wszystkich formach zajęć.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach tylko w towarzystwie Rodzica lub Opiekuna. Zgłoszenia Dzieci wraz z Rodzicami i Opiekunami przyjmujemy telefonicznie pod numerem 33 475 19 62 lub osobiście – w Restauracji Orchidea do dnia 11.09.2015 lub do wyczerpania miejsc.

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search